Pikniğe Gidelim mi?

Kendini hissettirmese de kış mevsimi sona erdi. Tabii meşhur atasözü “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” hasıl olduğu üzere bir müddet daha inip çıkan sıcaklıklar olacak.

Salıncak

Bahar demek enerji demek. Bahar demek aşk demek. Doğanın kış uykusundan uyanması demek. Peki bizlere ne görev düşüyor bu aylarda ? Tabii ki Bahar organizasyonları. Sizi bilmem ama ben severim bu tip girişimleri. Soğuk, yapmacık ve sırf bir şeyler yapmak için yapılmadığında zevkli olabiliyor.

Peki ne yapalım?

Bunu bana değil, çalışanlarına soracaksın tabii ki. Yoksa vay efendim piknik organize ettik, kimse gelmedi. E gelmezler ki. Sen onlara sordun mu piknik ister misiniz diye? Sormadan, işgüzar bir şekilde kendi kendine karar verdin. Sonra yönetime döndün ve “adamlara eğlence olsun diye piknik ayarlıyoruz, gelmiyorlar” dedin. Aferin. Yine iletişim de sınıfta kaldın!

İk cı dediğin çalışanı tanır. Neyi sevdikleri, ne gibi organizasyon isteyecekleri ve hatta şirket için yapılacak her şey için fikrini alır. Tanımadığın bir grubu nasıl organize edeceksin? Önce tanı! İletişim kur. Geri bildirim al. Anketler yap. Mesela şirkette boya-badana işi mi var? Önce bir anket yap. Hangi renk olsun nasıl dizayn edilsin diye. Çalışanları motive edecek hareketler bunlar. Sonra kim gönüllü boya yapmak ister diye sor. Bir kısım duvar belirle ve istediği gibi boyayabileceğini söyle. Muhtemelen boyacı tutmaya gerek bile kalmayacaktır.

Organizasyon Önerileri

Şirketi boyama işi hem eğlenceli hem de eforlu bir organizasyon olacaktır. Ayrıca müzik meraklılarına özel konser bileti. Mesela Aerosmith, Manowar en dikkat çekenler. Ayrıca 2 kişilik yemek hediye edebilirsiniz. Özellikle pazartesi günü sözde sendrom vakasına yenik düşen çalışanları motive etmek için her hangi bir saatte mail atın tüm şirkete. Bu maile ilk dönen 10 kişiye hediye diye. Görün nasıl fark edecek. Veya bir kumbara oluşturun departmanlara. Her ay bi kısmı motivasyon bütçesiyle birlikte bir kaç kişiye hediye edilsin. Nakit olarak değil! Hediye alınarak.

Mickey Mouse

Eh bu kadar öneri sonrası piknikte “kim ip getirdi? Hadi Salıncak kuralım” diyenleri de unutmayalım=)

İletişim her şeyin başıdır. Çalışanları ilgilendiren tüm konularda onlarla irtibata geçiniz. Onlara kulak veriniz.

wpid-wp-1402872556221.png

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close