Peryön Kongre – Oradaydım

Kongre bu sene etkileyici bir dans ve müzik performansıyla başladı. Genel enerjisi yüksek olmasına rağmen, bazı oturumların bu enerjinin altında kaldığı görüşündeyim. Bazı konuşmacılar sunumlarını ağırlıklı olarak slayta bağlı kalarak ve ezber cümleler ile tamamladı. Oturumlar hakkında detayları dün paylaştığım yazıda bulabilirsiniz.

10383632_755499571164867_6104745708682851687_n

Oturumlar kadar, network ortamı da şahaneydi. Özellikle kalabalık fuayede bıyıklarımdan tanıyan kişiler ile tanışmak çok zevkliydi. Gerek yeni tanıştığım, gerekse de sosyal medyadan tanışıp da ilk kez görüştüğüm insanlarla sohbetler ve etkileşimler kongrenin ana temasını oluşturuyor.

Network anlamında artık gelişen bir ivme yakaladığımı düşünüyorum. Bu düşüncemi güçlendiren en önemli bulgu ise kongrenin kalabalık fuayesinde beni tanıyan yüzlerce kişiydi. Bireysel marka lansmanımın meyvesini yemeye başlıyorum.

10458307_888848657799451_484216147976028798_n

Kongre organizasyonu ve stantlar yine önemli bir çabanın eseri olduğunu gösteriyor. Bazı değişiklikler olduğu kesin. Bazı noktalarda aksaklık olsa da organizasyonun geneli iyiydi.

Türkiye de ilk kariyer programı olarak yayın hayatına başlayan Terfi programı da bizlerle bir röportaj yaptı. Program her hafta cumartesi günü kariyer ile ilgili kişileri konuk alıyor. Programı izlemek için Bloomberg HT kanalını takip edebilirsiniz.

Çok ilginç durumlarla da karşılaştık. Bazı kişilerin şirketlerinde yapmadığı, yapamadığı veya doğrudan engellediği durumları sanki yıllardır uyguluyor ve bu konulara açıkmış gibi twit attığını gördük. Bir yandan üzüldük bir yandan da sevindik. Üzüldüğümüz nokta, gerçekte olmayan ve olmasını isteyenleri de engelleyen bireylerin dış dünyaya bağlanma şeklinin yine eleştirdiği şekilde gerçekleştirmesi. Sevindiğimiz kısım ise, artık ilgi alanına giren bu konuları belki de iş hayatında devreye sokacağı veya gerçekleştireceğidir.

10752130_10202768877614040_1841545392_n

Kongrede Vodafone standında yapılan isg ile alakalı puzzle yarışmasında birinci olarak bir telefon kazanmam güzel bir haberdi. taa ki ikinci gün sabah açıklanan ik blog ödülleri çerçevesinde kazandığım ikincilik ödülünü duyana kadar.

Fakat bir maruzatım olacak. Biz oraya her hangi bir yönlendirme olmadan çıkmıştık en azından sahnede biraz yönlendirme yapılabilirdi. Ki biz bloggerız ama ne anlatıyoruz? kimiz? mesela benim blogum amatör fakat neden amatör? gibi bir vesile ile orada meramımızı anlatmamız sağlanabilirdi. Sağlık olsun. Seneye kazanan arkadaşlarıma nasip olur diye ümit ediyorum.

Ahmet Eryılmaz ın da bahsettiği gibi, aralarda dinlenme ve konuşma sahaları yoktu. Bu vesile ile networking için bir basamak olabilirdi. En azından bireyler bu alanlarda rahat ve sessiz bir ortamda tanışma fırsatı bulabilirdi.

IMG_1628

Malum teknoloji çağındayız. Herkesin akıllı telefonu ve tableti var. Çeşitli noktalarda çoklu priz konularak şarj sorunu çözülebilirdi. Bu konuda elektrik firmalarından destek veya sponsorluk temin edilebilirdi. Geçen sene ilettiğimiz eksikliklerden biriydi bu konu. Enerji noktası adı altında hem ürün ve marka tanıtımı yapılabilir, hem de insanlar memnun edilebilir. Kongre merkezinin elektrik altyapısı da önemli bir konu elbette. Buna müsade etmiyor olabilir. Ama danışan olursa sponsor olabilecek, inovasyonu göbek adı haline getirmiş bir firma önerebilirim =)

Dolu dolu geçen iki gün boyunca benimle tanışan, destekleyen ve organizasyon genelinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

wpid-wp-1402872556221.png

Peryön Kongre – Oradaydım” için bir yorum

  1. Müthiş bir Kongre Organizasyonu idi. Katılımcıları ve emeği geçenleri ayrıca tebrik ediyorum.

    Beğen

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close