Serap Doğan ile İş’te KORO üzerine

Bu yazımda sizlere güzel bir girişimcilik hikayesi paylaşacağım. Normalde girişimcilik dendiğinde akıllara çok farklı oluşumlar gelebilir. Kaldı ki pek çoğu da heves olarak kalabilir. Bahsedeceğim girişim, bizzat iş hayatı ile ilgili. Hatırlayalım işyerinde kendi müzik grubu bulunan kaç firma var? Olmasını isteyen kaç firma var? 2. soruya olumlu cevap daha fazla. Normal şartlarda müzik ekibi kurabilmek için iyi anlaşan, aynı şirkette çalışan ve herhangi birer enstrüman çalan kişilerin bir araya gelmesi gerekirdi. Çeşitli provaların ardından şirketin yıl sonu etkinliğinde sahneye geçerlerdi. İşte tüm olumsuz ve zorlu aşamaları unutturacak bir girişim var karşımızda.

İş’te Koro tam da bu amaca hizmet eden, şirketlere profesyonel müzik ekibi danışmanlığı yapan bir oluşum. Bu girişime dahil olan ve yakinen tanıdığım blogger arkadaşım Serap Doğan. Kendisi çok yönlü bir kişilik, hem gıda mühendisi, hem blog yazarı, hem de bir müzik organizasyonu bünyesinde çalışan bir iç yönetici. Bu yazımda Serap Doğan’ın, İŞ’te KORO organizasyonunun kurucusu Günhan Özmen ile birlikte sürdürdüğü “niş” girişimi aktarabileceğim bir röportaj hazırladım.

Serap Doğan
Serap Doğan

 

Serap Doğan kimdir? Kendinden bahseder misin?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunuyum. Bunun üstüne, bir yandan çalışma hayatıma devam ederken, İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisans yaptım. 6 yıldır iş hayatındayım, bunun 3 yılını gıda mühendisliği yaparak, kalan 3 yılını ise Satın alma Yöneticiliği yaparak geçirdim.

Şuan İŞ’te KORO organizasyonunun Pazarlama Direktörü görevini sürdürüyorum. Kurumsal şirketlere ve büyük organizasyonlara şirket koroları düzenliyoruz.

 

İŞ’te KORO tam olarak nedir?

Şirket çalışan motivasyonuna yönelik olarak 2012 yılında İŞ’te KORO ekibimizi sanat yönetmenimiz Günhan Özmen kurdu ve konservatuar mezunu profesyonellerden oluşan sanat yönetmenleri ve müzisyenlerimiz ile birlikte şirketlere pop koroları kurmaya başladık. Proje bazlı kurmuş olduğumuz korolarda sadece şirket çalışanları yer alıyor.

Şirket çalışanları, konservatuar mezunu Sanat Yönetmenimiz Günhan Özmen tarafından belirli bir süre provalarda eğitildikten sonra, şirket özel günlerinde profesyonel orkestramız eşliğinde koro konserleri gerçekleştiriyorlar.

Şuana kadar Eczacıbaşı Profesyonel, IKEA ve OTIS Elevator Company şirketlerine hizmet verdik. Yakın zamanda yeni şirketlere koro düzenleyeceğiz.

Günhan Özmen
Günhan Özmen

 

Sektördeki boşluğu çok iyi yakalamışsınız.

Evet. Bizler, çeşitli iş sektörlerinde motivasyon amaçlı yapılan etkinliklerin çok yetersiz kaldığını ve tekrarlanan aynı tarz etkinliklerin insanları pek de mutlu etmediğini farkettik. Bundan aldığımız ilhamla günlük yaşamın bir parçası olan müziği, iş hayatı ile yan yana getiren bir organizasyon sunmaya karar verdik. Projeyi uyguladığımız şirketlerdeki çalışanlar, sahne günü için şirket içerisinde uygun bir salonda hazırlandıkları provalardan inanılmaz keyif alıyorlar.

koromuz
Otis Elevator Koro Provası

 

Düzenlediğiniz koro projelerinde şirketlerin insan kaynakları veya kurumsal iletişim yöneticilerine sunduğunuz en önemli fayda nedir?

Bizim iddiamız, şirketlere müziği getirerek motivasyonu arttırıp aynı zamanda iç iletişimi arttırmak. Ayrıca müziğin motive edici ve yaratıcılığı teşvik eden yanını çalışanlara aktarmak istiyoruz. Bunun dışında biliyorsunuz koro bir takım çalışması ve disiplin gerektiriyor. Bu takım çalışması ile çalışanları eğlenceli bir ortamda, birbirleriyle daha kaliteli bir iletişim içerisine sokmuş oluyoruz.

Bu vesileyle müzik hobilerini günlük yaşamına tekrar katan çalışan arkadaşlara da rastladık. Müzik uğraşısı, kişi kalitesini arttıran bir eylem.

istekoro
@istekoro

 

Keyifli röportaj ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim Serap. Girişimin kurucusu Günhan Özmen’e ve çalışkan ekibinize başarılar dilerim. Son olarak bu projeden yararlanmak isteyenler nereye başvurabilir?

Ben teşekkür ederim. Her türlü müzik organizasyonları ile ilgili olarak, çeşitli sektörlerden şirketlerin çözüm ortağı olacağımıza inanıyoruz. Projemizle ilgili detaylı bilgi almak isteyenler www.istekoro.com adresimizden bizlere ulaşabilir.

#BuBıyığaGüven

Serap Doğan ile İş’te KORO üzerine” için 3 yorum

 1. Dr L Serap Kocaman Ilker 05 Ocak 2015 — 00:05

  Serap hanım merhaba ben Otis koristiydim. Günhan beye sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum.Sizinle tanışmadık fakat bu başarılı girişiminiz için size de teşekkür ediyorum
  Tüm müzikseverlere çok ritmik , çok güzel bir yıl diliyorum .
  L.Serap Kocaman Ilker

  Beğen

  1. Serap Hanım merhaba, yorumunuzu yeni gördüm. Teşekkür ederim beğenileriniz için. Çok memnun oldum görüşlerinize. Bana serap.dogan@istekoro.com adresinden yazabilir misiniz rica etsem, bir kaç soru sormak isterim. Sevgiler

   Beğen

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close