Natali Yeşilbahar ile Vitringez

akademi34,5
#BıyıklıSohbetler

( Yazıya özel fon müziği: JULIO IGLESIAS -  NATHALIE )

o biiir ceo
o biiir modacı
o biiir blogger
o biiir organizasyon yöneticisi

o Natali Yeşilbahar ve öngörüsüyle, enerjisiyle çok fonksiyonel bir iş kadını.

Yazılarımda da bahsettiğim bir unsur olan iş dünyasında kladın yöneticiler konusunda güzel bir örnek kendisi. Yönetim kademesinde her zaman olması gereken bir kaide; Kadın Yönetici. Natali hanımı ilk olarak sosyal medya aracılığı ile tanıdım. Sürekli, girişimleriyle ödül alan bir başarılı kadın yönetici olmasıyla da ilgimi çekti. Kadınlara istinaden pozitif ayrımcılığı savunmuyorum. Aksine kurum içi eşitlikten yanayım. Ama bir eşitlik olacaksa üst yönetimde muhakkak kadın yönetici olmalı diye düşünüyorum.

 

natali
Sosyal medya ve moda ile haşır neşir olan çoğu insan sizi tanıyor. Ama bilmeyenler için kısa bir “öz hikayenizi” belirtmemizde fayda var.
Teknolojiyi yakından takip edip, yeniliklere çabuk adapte oluyorum. Yenilikler ve yenilikleri çevremdekilerle paylaşmak beni heyecanlandırıyor. Hayatım boyunca insanların hayatını kolaylaştırmaya ve onların sorunlarına en doğru ve kolay çözümleri sunmaya odaklandım. Bu felsefe özel hayatımın yanı sıra iş hayatıma ve projelerime de yansıdı.

Kariyerim boyunca üst düzey satış ve iş geliştirme pozisyonlarında görev aldığım Groupon, XING, Blackberry gibi yenilikçi kurumlarda deneyim kazandım ve tecrübelerimi eğitimlerle destekledim. Bu deneyimlerimi sosyal medya gibi çeşitli iletişim mecralarında insanlarla paylaştıkça mutlu oluyorum.

Kısa bir süre önce de ortağım Önder Göğebakan ile, hayalim olan “Türkiye’nin Alışveriş ve Moda Arama Motoru Vitringez.com’u kurduk.

 
Her kadının doğasında olduğu gibi güzel giyinmek, moda ile alakadar olmak sizi vitringez projesiyle buluşturdu sanırım. Peki vitringez nasıl doğdu? O ilk fikir ışığı ve iş dünyasına adım atmanız ?
Vitringez.com, eksikliğini uzun yıllardır hissettiğim ve her şeyden önce kendi ihtiyaçlarımdan ve yakın çevremin taleplerinden yola çıkarak gerçekleştirdiğim bir hayalim. Online alışveriş için internette vazgeçmeden arama yapan ve buna uzun dakikalar, hatta saatler ayıran kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak, keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak bir sistem yaratmak istedim. Buradan hareketle 16 yıllık IT ve e-ticaret deneyimi olan ortağım Önder Göğebakan ile uzun bir süre “online alışveriş yapan diğer insanların da böyle bir ihtiyacı var mı?” diye detaylı bir araştırma yaptık, sonuçları analiz ettik. Hem e-ticaret siteleri hem de buralardan alışveriş yapanlar için önemli bir eksik olduğunu gördük ve Türkiye’nin Alışveriş ve Moda Arama Motoru Vitringez.com’u  2013’ün Nisan ayında hayata geçirdik.

 

Bir kadının aynı zamanda hem modayla, hem e-ticaretle, hem de iş dünyasıyla ilgilenmesi nadir bir örnek. Buradaki enerjiyi, “sevdiğin işi yap, mutlu ol” felsefesinde görüyorum. Bu yorucu düzende ilk günkü heyecanı nasıl koruyabildiniz?
Vizyonum insanların hayatlarını kolaylaştırmak. Bu vizyonumun hem kişisel yaşamımda attığım adımlarda hem de kariyerimle ilgili tercihlerimde etkisi oluyor. Aynı zamanda yenilikleri keşfetmeyi ve bilgi paylaşmayı da çok seviyorum. Bu nedenle Vitringez.com, hem hayalim hem de tutkuyla yaptığım işim.

 

vitringez
Şimdiye kadar vitringez sayesinde birçok ödül kazandınız. Ayrıca blogger iken de kazandığınız ödüller var. Ödül kazanmak Natali Yeşilbahar için neyi ifade ediyor? Emeklerin karşılığı mı? Yoksa Hedefe ulaşmak için bir basamak mı?
Vitringez.com kurulduğu andan itibaren, yenilikçi fikrimiz ve tutkumuzla birçok ödülün sahibi olduk. E-Fikir Yarışması’nda Türkiye’nin En İyi Girişimi, PİLOTT Programında Türkiye’nin En Hızlı Gelişen İlk 3 Girişimi’nden biri seçildik. Aynı zamanda gelişmekte olan ülkelerdeki girişimcileri destekleyen Endeavor’un Türkiye ofisi tarafından ben ve ortağım Önder Göğebakan ile birlikte Türkiye’nin “Endeavor Girişimcileri Adayı” seçildik. Tüm bunların yanı sıra Birleşik Krallık Teknoloji Zirvesi ve GREAT Start-Up yarışmasında ve JCI Türkiye Yaratıcı Genç Girişimci Ödüllerinde 1.liliklerimiz bulunuyor.

Ödüller, bir yandan emeklerimiz karşılığı olarak görürken, bir yandan da doğru yolda olduğumuzun göstergesi aslında. Ve tabii hep daha ileriye gitmek için bir motivasyon kaynağı.

 

Kullanıcılar neden Vitringez’i tercih etmeli?

Vitringez.com’a girenler hem arama kutucuğundan, hem de kategoriler üzerinden tarzları için aradıkları her şeye tek tıkla ulaşabiliyor. Ayrıca marka, renk, model ve fiyat filtreleriyle en doğru ürüne kolayca ulaşabiliyor, beğendikleri ürünleri listeleyip favorilerine ekleyebiliyorlar.

Örneğin Vitringez.com arama kutusunda “siyah çanta” arayan bir kullanıcımız, Vitringez.com’da yer alan tüm siyah çantaların listelendiği bir sayfaya yönlendiriliyor. Bu sayfadaki yüzlerce siyah çanta içerisinden zevkine ve bütçesine uygun olanı seçtikten sonra satın alma aşamasında o çantanın satıldığı e-ticaret sitesine yönlendiriliyor.

“Moda Alarmı” ve “İndirim Alarmı”  kullanıcılarımızın en çok sevdiği uygulamalarımızdan. İndirim Alarmı ile kullanıcılarımız seçtikleri ürünlerin indirimlerini takip ederken, Moda Alarmı ile en sevdikleri markaların ve tasarımcıların yeni ürünlerinden herkesten önce haberdar olabiliyorlar. Diğer yandan sitemizde yer alan markaların Vitringez.com’a özel olarak sundukları “Kuponlar” ile deneyimlerini avantajlı bir alışverişe dönüştürebiliyorlar.

 

Vitringez.com firmalara nasıl fayda sağlıyor?

Vitringez.com’un pazarlama ve satış stratejisi planlamasıyla; büyük markaların yanı sıra, küçük işletmelerin ve tasarımcıların da tanınırlığını arttırmaya, sosyal medyada güçlenmelerine ve sitelerindeki trafik akışının doğru şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyoruz. İşbirliği yaptığımız markaların web sitelerine tamamen satın alım odaklı, hedeflenmiş ve bilinçli kullanıcılar gönderiyoruz

Tüm bunların yanı sıra Vitringez Blog için hazırlanan içeriklerle, Vitringez.com’da yer alan yüzbinlerce ürün ve kategori ile ilgili yönlendirmeler sağlıyoruz. Paylaştığımız içerikler ile e-ticaret sitelerini yeni kullanıcılarla ve doğru hedef kitleyle buluşturmaya çalışıyoruz.

Ziyaretçi sayısı ve sitede kalma süresi gibi objektif verilerin ışığında; işbirliği yaptığımız markalar, kendilerine bugüne kadar yönlendirdiğimiz trafikten oldukça memnunlar.

 
Kadın girişimciler için çeşitli sıkıntıların yaşandığı malum olan günümüz iş dünyasında yaşadığınız sıkıntıları aşma yönteminiz nedir?
Hangi sektörde olursanız olun; başarının kapılarını aralayan şeylerin, cesaret, işe duyulan heyecan, azim, tutku, işinde uzman bir ekibe sahip olmak; ayrıca karşınıza çıkan dezavantajları avantaja çevirebilmek olduğuna inanıyorum.

Engelleri aşmak için, tutkulu, inançlı ve azimli olmanız size gereken gücü veriyor aslında.
natali
Klasik ceo sorusu; Sabah kaçta uyanıyorsunuz? =)
Sabahları 6:30 – 6:45 gibi kalkıyorum.

 

Tarihin ilk AVM si olan Kapalı Çarşı dan bugüne AVM ve mağaza vitrini konsepti bir hayli değişti. Siz de bunu vitringez ile dijital ortama uyarlayarak yeni bir mecra yarattınız. Peki alışverişte ileriki yıllarda Müşterileri ne gibi yenilikler bekliyor?
Gelişen teknoloji insanların hayatını kolaylaştırırken, insanların yaşam tarzlarını, tüketim alışkanlıklarını da değiştiriyor. Teknolojiyle birlikte internet kullanımının artması, online alışverişin de gelişmesini sağlıyor. Bunu yanı sıra ödeme sistemlerinin gelişmesi, iade ve değişim kolaylığı, farklı tarzlara ve ilgi alanlarına hitap eden e-ticaret sitelerinin artması, sektörün büyümesine yardımcı oluyor.

Bu gelişmelerle birlikte Türkiye’de de dünyada olduğu gibi kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi gittikçe önem kazanıyor. Bui alışveriş yapanların hayatını kolaylaştırırken, alışveriş keyfini de farklı bir noktaya çekiyor. Kişiselleştirilmiş alışveriş deneyiminde biz Vitringez.com’a gelen kullanıcıların alışveriş, arama, listeleme özelliklerine bakarak bir sonraki gelişlerinde ilgi alanlarına göre ürünler sunacağız.

 

Bıyıklı Sohbetlere katılan ilk CEO olarak, bu sohbeti kabul edip sorularıma samimiyetle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İş dünyasında sizin gibi enerjik, güler yüzlü ve başarılı kadınlarımızın artması en büyük temennim.

#BuBıyığaGüven

Natali Yeşilbahar ile Vitringez” için 2 yorum

 1. Merhabalar;

  Reklam ücretini ve ödemeden önce davranışları pozitifti.
  2 bin liraya yakın reklam ücretini ödedim ancak bir fark göremedim bekledim personel ilgili şekilde bannerlar hazırlandı vb. Pozitifti.

  Reklam maliyetlerim satışlarımı karşılamadığından ve bu durumdan memnun olmadığımı söyledim ve bu zaman kadar olan reklam giderleri haricinde kullanmadığım reklam kısmının ödeme yaptığım kredi kartına iade edilmesini ve reklamlardan kaldırılmasını talep ettiğim zaman işler değişti ve gerçek yüzleri ortaya çıktı. Maillerimize cevap verilmiyor, paramızı da geri iade etmiyorlar 1 tane dahi satış olmadı.

  Kalan reklam ücreti iadesini talep ediyorum.
  İyi çalışmalar.
  http://www.ehediyeci.com

  Beğen

 2. Merhabalar;
  Reklam ücretini ve ödemeden önce davranışları pozitifti.
  2 bin liraya yakın reklam ücretini ödedim ancak bir fark göremedim bekledim personel ilgili şekilde bannerlar hazırlandı vb. Pozitifti.
  Reklam maliyetlerim satışlarımı karşılamadığından ve bu durumdan memnun olmadığımı söyledim ve bu zaman kadar olan reklam giderleri haricinde kullanmadığım reklam kısmının ödeme yaptığım kredi kartına iade edilmesini ve reklamlardan kaldırılmasını talep ettiğim zaman işler değişti ve gerçek yüzleri ortaya çıktı. Maillerimize cevap verilmiyor, paramızı da geri iade etmiyorlar 1 tane dahi satış olmadı.
  Kalan reklam ücreti iadesini talep ediyorum.
  İyi çalışmalar.
  http://www.e-hediyeci.com

  Beğen

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close