Çalışanlarına 1.5 Milyon Euro Miras Bıraktı

İtalya’da bir fabrika sahibi, işçilerine 1,5 milyon euro miras bıraktı. Miras fabrika çalışanlarına Noel hediyesi olarak dağıtıldı.

o-PIERO-MACCHI-facebook
Ülkenin kuzeyindeki Bodio Lomnago kasabasında şarap şişesi kapağı, mantarı ve etiketi üreten Enoplastic şirketinin sahibi Piero Macchi, geçen Haziran ayında 87 yaşında hayatını kaybetti. Macchi ölmeden kısa süre önce değiştirdiği vasiyetinde, fabrikasında çalışan yaklaşık 250 kişi için de 1,5 milyon euro ayırdı. İş adamı bu paranın fabrika çalışanlarına Noel’de dağıtılması dileğini de vasiyetine ekledi. Vasiyetin açılmasının ardından Piero Macchi’nin eşi Carla, Noel öncesi fabrika çalışanlarına tek tek mektup yazarak mirastan paylarına düşen miktarı da çek olarak zarfın içine koydu.

En az 2 bin Euro ikramiye
Piero Macchi’nin 1957’de kurduğu fabrikaya en uzun süredir hizmet verenlere 10 bin euro, en yeni işçilere ise 2 bin euro Noel ikramiyesi ulaştırıldı. Macchi, ihtiyacı olduğunu bildiği işçilerine ise “daha cömert” bir miktar ayırdı. İş adamının kızı Giovanna, Corriere della Sera gazetesine yaptığı açıklamada “Babam hayattayken de gizlice yardımlar yapar, hastanelere ve derneklere bağışta bulunurdu. Bu son jesti de belki birilerinin hayatında fark yaratır, sanırım amacı da zaten buydu” dedi. Yerel bir gazeteye konuşan bir fabrika çalışanı da “Biz burada her zaman kendimizi bir aile olarak gördük. Bu Noel hediyesi de bunun kanıtı” diyerek Macchi ailesine teşekkür etti.

Kaynak: BBC Türkçe

#BuBıyığaGüven

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close