L’Oréal Kariyer Brandstorm ve WINtern

Sevgili L’Oréal ekibinin daveti üzerine Brandstorm ulusal finalinde genç arkadaşlarımızın heyecanlarına ortak oldum. Bu yarışma kapsamında başarılı projeler arasından finale kalan 3 proje sunumunu dinleyip kendimce bir sıralama yaptım. Birinci olan ekip farkında olmadan projelerine gamification mekanikleri eklemişler. Bu benim dikkatimi çektiğinde kendilerine bahsettim. Bu şekilde algılanması da hoşlarına gitti. Farkında olmadan hayatımızın içine gamification ekleyebiliyoruz. Bu işin en güzel tarafı bence. Gamification dokunduğu her şeyi güzelleştiriyor. Finale kalan 3 proje de oldukça iyi olmasına rağmen tahmin ettiğim ekibin birinci olması sevindirici.

 

lorelal brandstorm

 

L’Oréal Brandstorm Ulusal Finali

L’Oréal’in 1992 yılından bu yana üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği pazarlama ve girişimcilik yarışması ‘L’Oréal Brandstorm 2016’ 15 Nisan’da gerçekleşti. Yarışmaya, L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler,  L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan, L’Oréal Türkiye Aktif Kozmetik Divizyonu Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen, Prof. Dr. Eser Borak, Kreatif Stratejist Cihan Yılmaz ve Gazeteci Pınar Çelik jüri üyesi olarak katıldı.

 

loreal brandstorm1

 

L’Oréal Türkiyeyi Paris’te Bilkent Üniversite’si temsil edecek!

Brandstorm yarışmasına sistem üzerinden başvurusunu eksiksiz yapan aynı üniversiteden 3 kişilik öğrenci ekiplerine L’Oréal tarafından ön vaka çalışması gönderildi. Reklam ajanslarının yanı sıra L’Oréal’in İnsan Kaynakları, marka yöneticileri ve dijital ekibinden öğrenciler destek alarak gerçek iş yaşamındakine çok benzer bir proje üretme deneyimi yaşadılar. Yarışmaya katılan öğrenciler yaklaşık 1 ay süren bu hazırlık sürecinin ardından yenilikçi ve girişimci fikirler içeren çalışmalarını 15 dakika boyunca L’Oréal Türkiye yetkilileriyle paylaştılar. Bu sunumlar neticesinde Bilkent’ten 2 Odtü’den bir okul finale kaldı. Ulusal final birincisi Bilkent ekibi oldu.

  • Haziran ayında gerçekleşecek olan Paris’teki finalde birinci oldukları takdirde de istedikleri bir ülkeye seyahat için kullanabilecekleri 10 bin euroluk büyük ödüle hak kazanacaklar.

Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Umarım ülkemize büyük ödülle dönerler. Yarışma hakkında daha detaylı bilgi için ilgili internet sitesini inceleyebilirsiniz. http://www.brandstorm.loreal.com/

 

loreal wintern

L’Oréal WINtern

Bu yazıya bir de staj haberi eklemeden olmaz diye düşündüm. Siz de 2015 yılında altıncı kez Dünyanın En Etik Şirket seçilen Dünyanın 1 numaralı güzellik şirketi L’Oréal Grubu bünyesinde staj yapmak isterseniz aşağıdaki duyurusunu dikkate almanızı tavsiye ederim. L’Oréal Kariyer

“WINtern” staj programımız minimum 6 ay maksimum 11 aydan oluşmaktadır. Haziran ayında toplu bir işe alım yapacağız bu süreçte tüm genç yeteneklerimizi L’Oréal bünyesine katmak istiyoruz.

Başvuru sonrasında işe alım süreci sayısal / sözel sınav ile başlıyor, sonrasında vaka çalışması ile başarılı öğrencileri bir araya getirerek bir takım halinde sunum yapmalarına imkan tanınıyor. Bu sürecin sonunda ise başarılı adaylar WINtern kapsamında stajyer olarak başlıyor.

 

 

L’Oréal Kariyeri Takip Et

Web:

Linkedin:

Twitter:

Instagram:

Facebook:

#BuBıyığaGüven

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close