Koçluk Konferansı İçin İz Bırak

#izbirak

#KoclukKonferansi

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Koçluk Konferansında olacağım. Hatta geçen sene yaptığımız gibi bir gelenek haline dönüştürüp bu konferans öncesi de yazı paylaşmak istedim. Bu seneki konferansın ana teması “İz Bırak”

 

Cas2DKnXEAARxEq.jpg large

ICF tarafından bu sene beşincisi düzenlenen konferans 3/4 Mayıs tarihlerinde Point Barbaros Hotelde olacak. Ben özel işlerim sebebiyle yalnızca 3 mayıs tarihinde orada bulunabileceğim. Sanırım geçen sene olduğu gibi bu sene de konferansta koç olmayan sadece ben olacağım =) İlk gün atölyelerden oluşan program, ikinci gün konferans şeklinde sunumlardan oluşuyor. Bu sene temaya uygun olarak iz bırakan kişiler davet edilmiş.

İz bırakmak çok anlamlı bir cümle benim için. Karakterim gereği farklı hayatlara dokunmak, yol göstermek, yardımlaşmak önceliklerim. Bu sayede hem başkalarının hayatına dokunurken hem de kendi hayatınızda bir şeyleri değiştirebiliyorsunuz. Her zaman savunduğum bir söz vardır. Çoğu arkadaşım da bilir. “Herkesin herkesten öğreneceği en azından 1 şey vardır.” Bu da her zaman öğrenmeye açık olmamızı sağlar. Neyi ne zaman öğreneceğimizi bilemeyiz çünkü.

Ben her yaptığım işi varolduğu gibi devam ettirmektense, kendim de bir şeyler katmayı yeğlemişimdir. Hatta oynadığım bilgisayar oyunlarında bile çoğu zaman yönergeleri takip etmem. Kendi yolumu keşfederim. Kendi izimi bırakırım. Karda yürümek gibi düşünebilirsiniz. Sıkça kullanılan bir yol karlardan arınmış ve çamurlaşmıştır. Fakat kendi yolunuzu açtığınızda önce sizin ayak izleriniz olur. Sonrasında da arkanızdan gelenlerin.

İz bırakmak için öz motivasyona, bilgiye ve yaratıcılığa ihtiyaç duyar insan. Çoğu liderde varolan özel yetenekler. Onlar iz bırakabilmeyi seçti çünkü o cesaret ve merak zaten onlarda vardı. Bizler için de durum aynı. Yolcu olmak da var, yol açmak da. Yol açtıkca değer katan, fayda veren olmak da. İşte burada bireyin kendine inancı, cesareti ve merak duygusu gerekiyor.

Daha çok merak ettiğiniz, araştırdığınız, yol açıp iz bıraktığınız bir yaşamınız olsun. Ayak izleriniz takip edilsin ve kendi izlerini bırakmaları için vesile olsun. Koçluk konferansında görüşmek üzere.

 

Peki koç kime denir? Bu soruya sokak mikrofonundan alınan komik cevaplar =)

#BuBıyığaGüven

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close