İngilizce Özgeçmiş Hazırlama İpuçları

Üniversite günlerinin sonuna yaklaşan mezun adayları ve sınıf atlayacak olan öğrenciler için akıllarda yurtdışı iş deneyimi sorusu bulunuyor. Bana danışan her öğrenciye öncelikli olarak sunduğum teklif yurtdışında bir deneyim. Bunlar kısa süreli de olabilir, uzun süreli de. O hem size hem de Türkiye’de yapacağınız planlara bağlı. Fakat özgeçmişinizde bir satır yer kaplamaktan ziyade farklı bir kültürü tanımanın ve dili yerinde öğrenmenin size katacağı değer o kadar fazla ki, bunu muhtemel bir yüksek lisans tecrübesiyle ölçemezsiniz. İngilizce özgeçmiş bu hayallerin ilk durağıdır.

Bu yüzden yurtdışı deneyimi için kolları sıvamalı ve araştırmaya girişmelisiniz. Bu konuda profesyonel destek almanız da işin teknik kısmı. Çünkü yanlış yönlendirmeler olabileceği gibi, verimsiz bir deneyim yaşama ihtimaliniz de bulunuyor. Ben de bu sdüşünceleri olan öğrenci arkadaşlarımız için işlerine yarayabileccek en temel fonksiyon olan ingilizce özgeçmiş hakkında bu infografiği yayınlıyorum. Umarım faydalı olur.

İngilizce Özgeçmiş

Kariyerinize uluslararası bir platformda devam etmek istiyor veya İngilizce konuşulan bir ülkede iş başvurusu yapmayı mı ümit ediyorsunuz? Bu nedenle İngilizce özgeçmiş veya CV hazırlamanız gerekebilir.

Çalışmak istediğiniz yere bağlı olarak özgeçmişinizin formatı değişiklik gösterebilir. Örneğin; Kuzey Amerika’da iş başvurusu yaparken bir sayfalık özgeçmiş ile iş deneyiminizi, becerilerinizi, eğitim ve diğer önemli bilgilerinizi vurgulamak hedeflenir. İngiltere’de ise aksine, iş başvurularında genellikle adaylar iki sayfalık özgeçmiş sunarlar.

Kaplan Dil Okullarının hazırladığı bu infografikte Türkçe ve İngilizce özgeçmişleri arasındaki farkları, İngilizce özgeçmiş yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve kullanabileceğiniz İngilizce kelimeleri okuyabilirsiniz.

Profesyonel kişilerden daha detaylı bilgi alabileceğiniz, benim de partnerlik yaptığım Kaplan International dil okullarıyla bu link aracılığıyla görüşebilirsiniz.

 

İngilizce özgeçmiş düzenleme önerileri

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close