2016 da İK Amatörü

4 yıldır yıl sonu raporu olarak geçtiğim bir yazıyla daha karşınızdayım. Bu vesileyle 2013, 14, 15 yılları kapanış yazılarımı da okudum. Oldukça fazla gelişme yaşamışım. Mesela 2015 ile 2016 yılları arası gelişim açısından yaptığım sıçrama oldukça fazla olmasına rağmen beni çok tatmin etmedi. Bazı projelerimi ertelemek ve yavaşlatmak zorunda kaldım. Önceki yıl sonu raporlarını okumak için: 2015, 2014, 2013

 

Peki bu yıl neler yaşadım?

Malumunuz kendi eğitim ve danışmanlığımı yaptığım Yeni Bir Oyun isimli şirketimi kurdum.  Oyun tabanlı eğitim ve oyunlaştırma danışmanlığı yaptığım bu şirkette daha çok kitleye ulaşabilmek ve oyunun öğrenmedeki gücünü yaymak için uğraşıyorum. Daha çok bu taraf ile ilgilendiğim için birçok işimi yavaşlattım. Kendi işimi yapmanın ne kadar zor olabileceğini yaşadım. Girişimciliğin altın kuralı da buydu sanırım. İlerleyen zamanlarda daha iyiye gideceğine hiç şüphem yok. Çünkü oyun ciddi bir iştir!

 

Mesleki anlamda hazıraldığım kitap projemi sonbahar yerine yeni yılın ilk çeyreğinde yayınlama kararı aldım. Bunu bazı sebeplerden dolayı aksattığımı düşünüyorum. Sonbahardaki kitap fuarına yetiştirmek isterdim açıkçası. Şimdiki planlarıma göre eğer işler yolunda giderse kitap fuarı zamanı 2. baskıyla gitmek istiyorum. Yeni yıl için en değerli projelerimin başında bu geliyor. Ayrıca farklı konularda da kitap hazırlıklarımız bulunuyor. Muhtemelen 2017 de birden fazla kitap projesini nihayete erdireceğiz.

 

Temellerini 2016 yılında attığım 2 tane oyuncak tasarımı projem vardı. Bunların 1 tanesini yeni yılda hayata geçirmeyi ve fuarlarda sergilemeyi düşünüyorum. Umarım bu hedefimi de yerine getiririm. Bu oyuncak ile birçok insana ulaşıp 7 den 70 e herkesin oynayabileceği bir kült haline getirmeyi planlıyorum.

 

Bu yıl bazı iş ortaklarımla çalıştığım iş modellerini beğenmedim. Bazılarında büyük zararlar gördüm. Bu yüzden yeni yılda o iş modellerinden uzak durmaya çalışacağım. İşte bunlar hep tecrübe!

 

Geçtiğimiz senelerdeki gibi detaylı bir rapor hazırlamayacağım. Ama bir kaç istatistik göz çıkarmaz =)

 

 

2016 da En çok okunan yazı:

8623 okunma ile – Survivor Şirketinde Çalışmak İster misiniz?

(Bu yazı sonrası, yorumla, mesajla, mail ve hatta telefonla bile ilana başvuru aldım. Keşke yazıyı okuduktan sonra arasalardı =))

2016 da En çok okunan sayfa:

8637 okunma ile – Konferans Takvimi

(Geçtiğimiz sene olduğu gibi onlarca konferansa katılmadım. Daha seçici olmaya çalıştım. Ama birçok konferansı burada yayınlayarak gitmek isteyenlere yardımcı oldum.)

2016 da En beğendiğim yazım:

550 okunma ile –  23 Nisanda Blog Oğlumun

(Her 23 Nisan da koltuğa oturtulan küçüklerden esinlenerek oğluma yazıdırdım bu yazıyı. Benim için çok anlamlı oldu.)

Yeni yılda beni sevenler ve sevdiklerim için, okuyucularım ve hatta hayatlarına dokunduğum yüzlerce insanın umutlarının yeşerdiği, hayallerine bir nebze de olsa yaklaştığı, mutluluktan ağladığı ve en çok da oyun oynamayı bırakmadığı bir yıl olmasını diliyorum. Değişen en küçük şey bir takvim yılı, ama bu değişimin en büyük etkisi yeni hedefler olmalıdır. Oyunla kalın, mutlu olun!

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close