6 Adımda Oyunlaştırma Eğitimi

Sitemin teknik sorunu nedeniyle çok fazla paylaşım yapamadığım 6 Adımda Oyunlaştırma eğitimimiz dün gerçekleştirildi. Katılımcılarımız genellikle şirketlerde karar alıcılardan oluşuyordu. Oyunlaştırmanın bir şirkette uygulanabilmesi için ilk şart üst yönetimin ve karar vericilerin istekli olması. Eğer yönetim istekliyse oyunlaştırma daha verimli ve başarılı sonuçlar veriyor. Oyunlaştırma kitabı yazarı Ercan Altuğ Yılmaz ve Satış Üssü kurucusu Koray İnan ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eğitimimizden önemli detaylar;

#Gamification

6 adımda oyunlaştırma eğitim duyurusu

 

Bu Bir Oyunlaştırma mı?

Farklı sektör ve kurumlarda gerçekleştirilen örnekleri inceledik. Büyük yanılgıya düşülen bu oyunlaştırma mı? yoksa sadece oyun mu? sorularına cevap verdik. Malum Katılımcılarımız artık karşılaştıkları bir kurguyu ayırt edebilecek ve oyunlaştırma için gerekli mekaniklerin nasıl eklenebileceğini önerebilecekler. İnsan kaynaklarında işveren markası kavramı gibi oyunlaştırmanın da kaderi hep başka şeylerle karıştırılmak. Mesela oyunlaştırma ile alakası olmayan bir kurgu bile bu şekilde tanıtılabiliyor. Bire bir oyunlaştırma olan bir kurgu bazen farklı bir isimle kullanılabiliyor. İşte buradaki sorunu gidermek için oyunlaştırmanın temelini bilmek gerekiyor.

6 adımda oyunlaştırma eğitimi cevahir biz otel

 

Oyun Tabanlı Öğrenme

Benim asıl uzmanlık alanım olan oyun tabanlı eğitimden de belirli örnekler iletip, oyunlaştırma kurgusuna nasıl eklenebileceğiyle ilgili önerilerde bulundum. Sıkça duyduğumuz hikayeleştirme ve bunun nasıl kullanılabileceğiyle ilgili belirli yanılgılardan bahsedip ayırt edici özelliklerini ön plana çıkardık. Kurum içerisinde kullanımının yanı sıra aile ve arkadaş ortamında da çok etkili bir iletişim ve mesaj verme aracı olması önemli bir özelliğidir.

 

D6 Modeli 6 Adımda Oyunlaştırma

Eğitimimizin içerisinde yarım gün teorik eğitim, oyun öğeleri, oyunlar ve yarım gün de D6 workshop’u bulunuyor. En temel Oyunlaştırma modeli olan D6 ile güzel bir workshop gerçekleştirdik. Burada oluşan projeleri juri olarak değerlendirip mentorluk yaptık. 👍 Oyunlaştırmanın 3 atlısı olarak hem oyun oynadık hem de Oyunlaştırdık. Oyunlaştırma dolu bir gün geçirdik.

Eğitimlerle alakalı detaylı bilgilere sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kurum ve bireylere özel tasarladığım eğitimler için Yeni Bir Oyun Eğitim Danışmanlık firma sitemi inceleyebilirsiniz.

Eğer  oyunlaştırma ile ilgileniyor veya merak ediyorsanız sizi de eğitimlerimize bekleriz. #Gamification

 

 

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close