Satışta Oyunlaştırma Sunumu

18 Ağustos tarihinde Kariyernet 10. kat seminerleri çerçevesinde gerçekleşen Satışta Oyunlaştırma eğitimimizin sunum dosyasını SlideShare hesabımdan paylaşıma açtım. Eğitimde bahsettiğimiz ve üzerine değindiğimiz bazı konu başlıklarına buradan ulaşabilirsiniz.

#Gamification

satışta oyunlaştırma eğitim Gamification

6 Adımda Oyunlaştırma

“Herkes İçin Oyunlaştırma” kitabının yazarı Ercan Altuğ Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eğitimde satış ekiplerinin belirlenen hedefler doğrultusunda ilerlemeleri ve davranış geliştirmeleri adına D6 olarak bilinen 6 Adımda Oyunlaştırma kurgusuyla bir çalıştay (workshop) gerçekleştirdik. Farklı firmalardan gelen satış, ik, üst düzey yönetici, kurumsal pazarlama, halkla ilişkiler gibi bölüm çalışanlarına öncelikle eğlenceli ve enerjik bir kaynaşma tanışma aktivitesi yaptırdık.

Eğitimin daha akıcı geçmesi ve etkileşimin yüksek olması açısın dan bu tip açılışlar ihtiyaç var. Özellikle açık sınıf eğitimlerde katılımcıların birbirini tanımadığı etkinliklerde bu ve buna benzer uygulamalar çok faydalı oluyor. Ardından teorik oyunlaştırma eğitim ve bilgilendirmesi geliyor. Bu kısımda da klasik oalrak oyun ve oyunlaştırmanın farklarından bahsediliyor. Malumunuz genellikle oyun ve oyunlaştırma birbirine karıştırılan 2 farklı kavram. Bu da kurumların ciddiyet endişesiyle oyunlaştırmaya sıcak bakmamalarını sağlıyor. Bu konudaki bilgilendirme sonrasında çeşitli örnekler ile oyunlaştırmanın uygulama alanlarını inceledik. Burada da yine oyunlaştırma olduğu sanılan fakat aslında bir oyun olan bazı uygulama örneklerini de belirttik.

 

Oyun Tabanlı Eğitim ve Hikayeleştirme

Oyun tabanlı eğitim de dahil edildiğinde öğrenme ve bilginin kalıcılığı daha da artıyor. Tüm katılımcıların da dahil olduğu Hikayeleştirme uygulaması ve ardından oyunlaştırma için kullanılabilecek platform önerilerini belirttik. Daha geniş eğitim sürelerinde kapsamlı olan bu eğitim kariyernet üye firmaları için 3 saat sürdü. Kariyernet 10. kat seminerleri kapsamında belirli zamanlarda eğitimlerimiz devam edecek. Ayrıca daha önce yaptığımız gibi, bu eğitimi daha uzun ve kapsamlı olarak açık sınıf şeklinde de vereceğiz. Sizlerin de ilgisini çektiyse ve kurumunuzdaki süreçlerde oyunlaştırma kullanmak isterseniz bizlere ulaşabilirisiniz.

Satışta Oyunlaştırma Eğitimleri Ali Cevat Ünsal, Ercan Altuğ Yılmaz ve Koray İnan tarafından hazırlanıp verilmektedir. Ayrıca oyunlaştırma danışmanlığı ve kurguları da yapılmaktadır. İletişim bilgileri:

  • 1@alicevatunsal.com
  • ercanaltug@gmail.com
  • koray@korayinan.com

 

Satışta Oyunlaştırma Sunumu:

Yazı Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close