Danışmanlık

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1512146542803{background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: contain !important;}”][vc_single_image image=”4052″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]#Gamification

Süreç oyunlaştırması ile şirketinizde rutin iş süreçlerini daha pratik ve sevdirilebilir hale getirmenize yardımcı oluyoruz. Çalışanların iş süreçlerini içselleştirmesi için kolaylık oluşturuyoruz.

Süreç oyunlaştırmasına en bilindik örnek çikolatalı brokolidir. Brokoli sağlıklı fakat lezzetsiz bir gıda olabilir. Fakat çikolatayla kaplarsanız işte o zaman tercih edilir. Burada yenilmesi gereken bir gıdanın cazip hale getirilmesi işleminde oyunlaştırma kullanılıyor. Rutin iş süreçlerinde oyunlaştırma kullanıldığı takdirde normalden daha fazla ilgi duyulmaktadır.

 

Gamification / Oyunlaştırma Nedir?

Oyunlaştırma en basit tabiriyle “oyun mekaniklerinin, istenen davranışı teşvik etmek için sürece entegre etme işlemidir.”

Oyunlaştırmanın hedefleri üst düzeyde güdülenmeye ulaştırmak, davranış değişikliği sağlamak ve yenilikçiliği teşvik etmektir.

İş süreçleri rutin haliyle çok da eğlenceli olmayabilir. Çalışırken eğlenebilen insanlar daha verimli olur görüşüyle bazı süreçlerin tekrar düzenlenmesi gerekebilir. Oyunlaştırma tekniği ile süreçlerde iyileştirme ve geliştirme yapılabilir.

Bu durumda iş sürecini, uygun oyun öğeleriyle oyunlaştırabiliriz. Bunu yaparken kurumun kültürü, çalışan kitlesi gibi değişkenler göz önünde bulundurulduğundan özgün ve eğlenceli bir süreç ortaya çıkar. Çalışanlar daha verimli hale gelir, işini daha iyi sahiplenir.

Kurum, isteği doğrultusunda oyunlaştırma işlemleri bir platform üzerinden takip edilebilir. Bu sayede uygun olan oyunlaştırma dinamikleri (puan durumu, sayaç, statü..vb) raporlanabilir.

Oyunlaştırma nedir sorusuna en önemli cevap; varolan bir sürece eklenebilen takviyedir. Yani tek başına oyunlaştırma diye bir kurgu yoktur. Ya varolan bir sürece eklenmeli, ya da belirli bir amaç doğrultusunda kurgulanan süreçle beraber tasarlanmalı.
[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Oyunlaştırılabilir Süreç Örneklerinden Bazılar

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”4046″ img_size=”medium” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”4047″ img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”4048″ img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”4049″ img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Oryantasyon

İşe yeni giren bir çalışan için en sıkıntılı süreç ilk zamanlar yaşadığı belirsizliktir. Bu belirsizliği azaltmak, şirketi ve diğer çalışanları tanımasını sağlamak için kolaylık sağlıyoruz. (Oryantasyon Oyunlaştırması Örnekleri için lütfen iletişime geçiniz)[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Performans Yönetimi

Performans için tek motivatörün prim olduğunu düşünüyorsanız, yapılan araştırmaları tekrar incelemelisiniz. Tüm çalışanları kapsayan ve performansı yükseltecek süreçlere oyunsal öğeler ekleyerek prim dışında farklı motivatörler ekliyoruz.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Terfi ve Rotasyon Süreci

Çalışanların terfi zamanı geldiyse, bazı yetkinliklerinin de artması gerekecektir. Bu yetkinlikleri artırırken hem eğlenen hem de gelişen yönetici adaylarınız için terfi sürecinizi oyunlaştırıyoruz. (Terfi Oyunlaştırması Örnekleri için lütfen iletişime geçiniz)[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]Proje Görevi

Projeler zorunlu ve yorucu olabilir. Burada çalışanların odağını arttırmak ve motivasyonlarını yükseltmek gerekiyor. Bu durumda oyunlaştırılmış proje görevleri çalışanlarınızdan daha çok verim almanızı sağlayacaktır. (Proje Oyunlaştırması Örnekleri için lütfen iletişime geçiniz)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1516806538054{margin-bottom: -60px !important;}”][vc_column][vc_cta h2=”Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Başvurmak İçin” h2_font_container=”font_size:20px|color:%23000000|line_height:24px” h2_use_theme_fonts=”yes” txt_align=”center” style=”flat” color=”grey” add_button=”right” btn_title=”İletişime Geçin” btn_style=”flat” btn_color=”theme_style_2″ btn_align=”right” btn_i_align=”right” btn_link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Filetisim||target:%20_blank” btn_button_block=”true” btn_add_icon=”true” css=”.vc_custom_1516804548840{margin-bottom: 0px !important;}” use_custom_fonts_h2=”true” h2_link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Filetisim||target:%20_blank”][/vc_cta][/vc_column][/vc_row]

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close