Eğitim

[vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1512129631375{background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: contain !important;}”][vc_single_image image=”4039″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Zihin, öğrenme sürecinde ihtiyaç duyduğu motivasyonu eğitimle sağlar.
Çeşitli eğitimleri oyun tabanlı olarak şirketiniz çalışanları ve yöneticilerine sunuyoruz.

Oyun, en değerli öğrenme aracıdır.

 

Neden Oyun Tabanlı Öğrenme?

Öğrenmenin bazı temel ilkeleri geleneksel öğrenmeyi yetersiz bırakıyor. Bu kısımda daha uygulamaya dönük ve metafor kullanılan öğrenme biçimlerine geçilmesi gerekiyor. Özellikle düşünce becerileri eğitimleri geleneksel eğitim sistemiyle başarısız olurken daha uygulamalı ve deneysel olan biçimler faydalı oluyor.

 

Öğrenme, problem çözme ile pekişir.
Öğrenme, motivasyona dayanır.
Geri bildirim, öğrenme etkililiğini arttırır.
Öğrenme, deneyimlere dayanır.
Herkesin öğrenme kapasitesi farklıdır.

 

Bu bilgiler doğrultusunda özellike düşünce becerileri eğitiminde oyuncakların kullanması, bireyin öğrenmeye daha hızlı adapte olmasını ve beynin prefrontal korteksine (ön frontal lob) doğrudan etki ettiği gözlemlenmiştir. Düşünce becerilerini harekete geçiren ve onları geliştirmeye yarayan çeşitli oyuncaklar ile, bunları kime, hangi ölçüde ve nasıl uygulanacağını bilen bir danışman sayesinde oyun tabanlı öğrenme süreci başlamış olur.

Öğrenim sürecinde oyunların belirli periyodlarda tekrarlanması gerekmektedir. Bu sürdürülebilirlik öğrenme için gerekli nöronlar arası bağları kuvvetlendirir. Bu sayede kalıcı öğrenme sağlanmış olur. Yapılan araştırmalarda bilinçli ve belirli süreli oyun oynamanın bilişsel işlevleri geliştirdiği gözlemlenmiştir. Bunlar; dikkat, algılama, el-göz koordinasyonu, tepki verme süresi, konsantrasyon gibi önemli işlevlerdir.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”5px”][vc_column_text]

Oyun Tabanlı Eğitim Seçeneklerinden Bazıları:

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][vc_column][vc_empty_space height=”10px”][vc_btn title=”Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Fegitim%2Ftasarim-odakli%2F||target:%20_blank” button_block=”true”][vc_empty_space height=”5px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Renkli Oyunlar Renkli Kişilikler” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Fegitim%2Frenkli-oyunlar-renkli-kisilikler%2F||target:%20_blank” button_block=”true”][vc_empty_space height=”5px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Satışın Rengi Eğitimi” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Fegitim%2Fsatisin-rengi-egitimi%2F||target:%20_blank” button_block=”true”][vc_empty_space height=”5px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Multitasking Eğitimi” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Fegitim%2F3680-2%2F||target:%20_blank” button_block=”true”][vc_empty_space height=”5px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Bilişimin İletişimi” style=”3d” color=”peacoc” size=”lg” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Falicevatunsal.com%2Fegitim%2Fbilisimin-iletisimi%2F||target:%20_blank” button_block=”true”][vc_empty_space height=”5px”][/vc_column][/vc_row]

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close